“Sizi geleceğe havale ediyorum”

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda görüşülen “torba kanun” teklifinden, zeytinliklerde madencilik faaliyetine ilişkin düzenlemeleri içeren madde çıkarıldı. Komisyon, özelleştirilen limanların sözleşmelerinin 49 yıla uzatılması, zeytinlik alanlarda madencil...

"Sizi geleceğe havale ediyorum"

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda görüşülen “torba kanun” teklifinden, zeytinliklerde madencilik faaliyetine ilişkin düzenlemeleri içeren madde çıkarıldı.

Komisyon, özelleştirilen limanların sözleşmelerinin 49 yıla uzatılması, zeytinlik alanlarda madencilik faaliyetleri, TEDAŞ’a borçların yapılandırılmasına yönelik düzenlemeleri de içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız başkanlığında toplandı.

Toplantıda CHP ve HDP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında tartışmalar yaşandı. Bazı muhalefet partisi milletvekilleri Komisyon Başkanı Altunyaldız ile Elitaş’ın yanına giderek tartışmayı sürdürdü. Bunun üzerine Altunyaldız, toplantıya ara verdi.

“Sizi geleceğe havale ediyorum”

Aranın ardından söz alan Elitaş, “Komisyon üyesi ve teklif sahibi arkadaşlarımız uygun görürse zeytinlikle ilgili 1. madde konusunda geri çekme önergelerini verecekler. Bu kanun teklifinden de 1. maddenin çıkarılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Elitaş, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki yıllarda enerji kriziyle ilgili bir sorun ortaya çıkarsa bunun vebali, gereksiz yere, sadece muhalefet ruhuyla başına zeytin dalından taç yaparak, saksının içerisinde zeytin ağacı getirerek burada bizi etkilemeye çalışan insanların boynundadır. Sizi geleceğe havale ediyorum.”

Medektif

16 Ara 2022 - 06:12 - Haberler

istanbul haber