Vefa Gezileri devam ediyor

“Vefa Gezileri” kapsamında “Hafıza 15 Temmuz Müzesi”ni gezen Pendik Belediyesi Vefa Kıraathanesi sakinleri duygusal anlar yaşadı. Özellikle müzeyi ilk kez ziyaret edenler, hain darbe girişimine bir kez daha tanıklık etti ve göz yaşlarını tutamadı. Pendik Belediyesi, Pendikli 65 yaş ve üzeri vatandaş...

“Vefa Gezileri” kapsamında “Hafıza 15 Temmuz Müzesi”ni gezen Pendik Belediyesi Vefa Kıraathanesi sakinleri duygusal anlar yaşadı. Özellikle müzeyi ilk kez ziyaret edenler, hain darbe girişimine bir kez daha tanıklık etti ve göz yaşlarını tutamadı.

Pendik Belediyesi, Pendikli 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik “Vefa Gezileri”ne devam ediyor. Son olarak belediye tarafından “Hafıza 15 Temmuz Müzesi”, Çamlıca Camii ve İslam Medeniyetleri Müzesi’ne giden Vefa Kıraathanesi sakinleri müzede duygusal anlar yaşadı. Medeniyetler Müzesi’nde ise tarihe yolculuk yaptı. Her iki müzede de hatıra fotoğrafları çekildi, dualar okundu.

Göz yaşlarını tutamadılar

Vefa Kıraathanesi sakinleri, Çamlıca Camii ve İslam Medeniyetleri Müzesi’ öncesinde Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni gezdi. Müzede Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain darbe girişimine bir kez daha tanıklık ettiler. Özellikle tankla ezilmiş aracı ve şehitlerin ayakkabılarının sergilendiği bölümde çoğu vefa sakini gözyaşını tutamadı.

Medektif

17 Ara 2022 - 00:27 - Haberler

istanbul haber