DİCLE ÜNİVERSİTESİ: KARİYER SÖYLEŞİSİ ATATÜRK SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDE DEVAM ETTİ

KARİYER SÖYLEŞİSİ ATATÜRK SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDE DEVAM ETTİ Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kariyer Merkezi işbirliği ile “Kariyer Söyleşisi” etkinliği düzenlendi.  ‘Kariyer Günleri’ çerçevesinde düzenlemiş olan söyleşi programına Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet...

KARİYER SÖYLEŞİSİ ATATÜRK SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDE DEVAM ETTİ

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kariyer Merkezi işbirliği ile “Kariyer Söyleşisi” etkinliği düzenlendi. 

‘Kariyer Günleri’ çerçevesinde düzenlemiş olan söyleşi programına Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Günay Kozan konuşmacı olarak katıldı.

Söyleşiye, Atatürk Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahap Özpolat’ın  yanı sıra öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Dekan Prof. Dr. Vahap Özpolat’ın açılış konuşmasının ardından mesleki deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Op. Dr. Günay Kozan, gençlere iyi bir kariyer için önerilerde bulundu, kendi kariyer yolculuğundan örnekler vererek öğrencilerin mezuniyet sonrası kamu, özel sektör akademik girişimcilik gibi çalışabilecekleri sektörleri ve deneyimlerini aktardı. 

Kozan, kariyer planlama noktasında öğrencilerin eğitim-öğretim hayatlarına dokunan ve mezuniyet sonrası istihdam edilebilirliklerini arttıracak bir takım programlar, sertifikalanmalar ve etkinliklerin olduğundan bahsetti.

Medektif

17 Ara 2022 - 11:13 - Haberler

istanbul haber