Nevşehir KAPEM'de yabancı dil eğitimi

KAPEM, gençlere ücretsiz yabancı dil öğrenme imkânı sunuyor. Merkezde halen devam eden İngilizce, Almanca ve Japonca kursları büyük ilgi g...

KAPEM, gençlere ücretsiz yabancı dil öğrenme imkânı sunuyor. Merkezde halen devam eden İngilizce, Almanca ve Japonca kursları büyük ilgi görüyor.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve her yaştan vatandaş için bilişim, kişisel gelişim, yabancı dil, enstrüman ve hobi kurslarının düzenlendiği Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi'nde (KAPEM) 51. dönem devam ediyor. Merkezin, Paşa Konağı içerisinde bulunan dersliklerinde gerçekleştirilen kurslarda yabancı dil eğitimlerine özellikle gençler büyük ilgi gösteriyor.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen İngilizce, Almanca ve Japonca kurslarına katılan vatandaşlar aldıkları eğitimlerle yeni bir dil öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. Merkezde halen hafta içi ve hafta sonu gündüz ve akşam devam eden yabancı dil kurslarına 250 kişi katılıyor.

2022 yılı içerisinde farklı branşlarda açtığı yabancı dil kurslarında 345 kişiye ücretsiz yabancı dil eğitimi veren KAPEM’de 2023 yılının ilk aylarında başlayacak olan 52. Dönem içerisinde İngilizce A1-A2, Almanca A1 ve Japonca kurslarının yanı sıra farklı dillerde de yabancı dil kursları açılması planlanıyor.

Ücretsiz kurslar hakkında bilgi almak ve kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, 0384 2138693 no lu telefonu arayabilecekleri gibi Paşa Konağı içerisinde bulunan KAPEM’e şahsen başvurabilecekler.

17 Ara 2022 - 15:04 - Yaşam

istanbul haber