Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde Sigaranın Zararları Anlatıldı

Üniversitemiz Yeniler Öğrenci Kulübü, Genç Yeşilay Öğrenci Kulübü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde sigaranın zararlarına dikkat çekmek ve öğrencilerimiz arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “Doğayı Sev Sigarayı Terk Et” konulu konferans düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salo...

Üniversitemiz Yeniler Öğrenci Kulübü, Genç Yeşilay Öğrenci Kulübü ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde sigaranın zararlarına dikkat çekmek ve öğrencilerimiz arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “Doğayı Sev Sigarayı Terk Et” konulu konferans düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Yeşilay Sinop Şubesi Başkanı Sayın Erkal BOZ, akademik-idari personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Yeşilay Sinop Şubesi Başkanı Sayın Erkal BOZ, bağımlılık üzerine bir söyleşi gerçekleştirerek, amaçlarının sağlıklı bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

Başkan Sayın Erkal BOZ konuşmasında sigara kullanımının olumsuz etkileri ve bağımlılığın psikolojik nedenlerini de ele aldı.

Programda, gırtlak kanseri hastalığı ile mücadele eden Gazeteci Sayın Osman AKSU da hastalık sürecinde ve sonrasında yaşadıklarını öğrencilerimizle paylaştı.

Program sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, konuşmacılara programa sunduğu katkılardan dolayı hediye takdiminde bulundu.

Medektif

19 Ara 2022 - 20:49 - Haberler

istanbul haber