Türk-İslam Matematikçileri Sergisi Açıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik ve Bilim Topluluğu tarafından hazırlanan “Türk-İslam Matematikçileri Sergisi” 20 Aralık 2022 Salı günü Yunus AVM’de açıldı. Serginin açılışına ÇAKÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar kat...

Türk-İslam Matematikçileri Sergisi Açıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik ve Bilim Topluluğu tarafından hazırlanan “Türk-İslam Matematikçileri Sergisi” 20 Aralık 2022 Salı günü Yunus AVM’de açıldı.

Serginin açılışına ÇAKÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sergide Türk – İslam matematikçilerinin hayatlarını eserlerini ve matematiğe yaptıkları katkıları anlatan 20 fotoğraf yer aldı.

Serginin açılışında konuşan ÇAKÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek, “Fakültemiz Matematik bölümü öğrencilerimiz tarafından hazırlanan bu sergide yaptıkları çalışma ve araştırmalarla matematiğe ve insanlığa katkı yapan Türk – İslam matematikçilerini topluma daha iyi tanıtmak ve Türk – İslam bilim insanlarının da beşeri bilimlerdeki başarılarını halkımıza daha iyi anlatmak istedik. O yüzden de sergimizi şehir merkezinde ki bu AVM’de açtık. Halkımızın yoğun ilgisi ve merakı bizi oldukça memnun etti. Faydalı bir sergi olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda bize her zaman destek olan Sayın Rektörümüz başta olmak üzere üniversite yönetimimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sergide emek veren araştıran ve sergiyi başarılı bir şekilde organize eden hocalarımızı ve öğrencilerimi de tebrik ediyorum.” dedi.

Medektif

22 Ara 2022 - 00:22 - Haberler

istanbul haber