Çukurova Üniversitesinde “Kampüsümüzü Temizliyoruz” Etkinliği Gerçekleştirildi

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Öğrenciler ve Personellerle Kampüs Temizliği Yaptı   Doğayla iç içe bir kampüse sahip olan Çukurova Üniversitesinde farkındalık yaratmak adına önemli çalışmaya imza atıldı. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in öncülüğünde daha yeşil ve temiz bir kampüs için “Kampüsümüzü Temizli...

Çukurova Üniversitesinde “Kampüsümüzü Temizliyoruz” Etkinliği Gerçekleştirildi

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Öğrenciler ve Personellerle Kampüs Temizliği Yaptı

 

Doğayla iç içe bir kampüse sahip olan Çukurova Üniversitesinde farkındalık yaratmak adına önemli çalışmaya imza atıldı. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in öncülüğünde daha yeşil ve temiz bir kampüs için “Kampüsümüzü Temizliyoruz” kampanyası başlatıldı. Kampanya çerçevesinde Rektör Prof. Dr. Tuncel, Üniversitenin merkez ve diğer kampüslerinde akademik/idari personel ve öğrenciler mıntıka temizliği yaptı.

 

Fakülteler, devlet konservatuvarı, enstitüler, meslek yüksekokulları ve Balcalı Hastanesi akademik ve idari personelleri ile öğrencileri kendi mıntıkalarında yer alan yerlerde eldivenler ve çöp poşetleriyle çevreye atılan çöpleri topladı.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, rektör yardımcıları, genel sekreterlik ve daire başkanlıkları ise kütüphane, kuzey çarşı merkezi, rektörlük çevresinde temizlik yaptı.

Etkinliğe Öğrenci Faaliyetleri Birimi’ne bağlı Bisiklet Kulübü ve Kızılay kulübü de destek verdi.

 

Rektör Prof. Dr. Tuncel: “Daha Yeşil ve Daha Temiz Bir Kampüs İçin…”

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, yeşilin ve doğanın önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi kampüsünün dünyanın sayılı yeşil kampüsleri arasında yer aldığına dikkat çekerek bunun korunması ve daha da yeşil ve temiz hale getirilmesi için Rektörlük olarak var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerin yoğun olduğu yerlerde temizlik etkinliği yaparak farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Prof. Dr. Tuncel, daha temiz ve daha yeşil bir kampüs için Kampüsümüzü Temizliyoruz” kampanyasının geleneksel hale getirileceğini söyledi.

 

Medektif

23 Ara 2022 - 12:39 - Haberler

istanbul haber