Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliğinden ÇAKÜ`ye Ödül Yağmuru

Kültür ve Turizm Bakanlığın katkılarıyla Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 12`ncisi düzenlenen “Aklıma Bir Fikir Geldi” üniversiteler arası iletişim fikirleri yarışmasında, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bö...

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliğinden ÇAKÜ`ye Ödül Yağmuru

Kültür ve Turizm Bakanlığın katkılarıyla Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 12`ncisi düzenlenen “Aklıma Bir Fikir Geldi” üniversiteler arası iletişim fikirleri yarışmasında, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Özgür Sihir, “Televizyon” dalında 1`incilik ödülüne layık görüldü.

“Televizyon”, “Radyo”, “Gazete/Dergi” ve “Yeni Medya” dalları olmak üzere, 4 ayrı kategoride 35 üniversiteden bine yakın eserin yer aldığı yarışmanın ödül töreni, İstanbul Atlas Sineması`nda gerçekleştirilirken, Özgür Sihir` in “Sanata Saygı Yok, Korsana Var” adlı eseri ise yine aynı kategoride 3`üncülüğe layık görüldü.

Hazırlamış olduğu projelerin önemli mesajlar içerdiğini dile getiren Sihir, bu anlamda başından beri her iki eserin de derece alabileceğine hem kendisinin hem de proje danışmanı Öğretim Görevlisi Salih Köse`nin canı yürekten inandığını belirtti. 1`incilliğe layık görülen eserinin izleyenler ve jüri tarafından büyük bir ilgi ile karşılandığını ifade eden Sihir, kendisinin yazıp seslendirdiği “Sanata Saygı Yok” isimli Rap müzik klibinin yer aldığı projesinin de aynı kategoride 3`üncülük ödülüne layık görülmesinden dolayı ise ayrı bir mutluluk duyduğunu dile getirdi. Sihir, projelerini hazırlarken kendisine destek olan sınıf arkadaşları Selçuk Karadaş ve Rafiq Rehimli ile bölüm hocalarına da destekleri için teşekkür ettiğini ifade ederek bu iki ödülü üniversitesi adına almış olmaktan ise ayrı bir gurur yaşadığını dile getirdi.

Özgür Sihir ile ödül kazanan projelerde yer alan ekip arkadaşlarını; ÇAKÜ Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tunç Boran ve Öğretim Görevlisi Salih Köse eşliğinde makamında kabul eden ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, başta Özgür Sihir` in almış olduğu başarılar olmak üzere, yakın zamanda bölüm tarafından yarışmalarda alınan başarılı sonuçlardan dolayı, oldukça memnuniyet duyduğunu ifade ederek Bölüm Başkanı Tunç Boran’a teşekkür etti.

Medektif

31 Ara 2022 - 20:58 - Haberler

istanbul haber