Reklamı Kapat

Ev hayvanlarının kayıt altına alınması için son tarih 30 Haziran

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yaştan ev hayvanlarının kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması işlemleri sürüy

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yaştan ev hayvanlarının kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması işlemleri sürüyor.

BURSA - Kayıt sisteminin kesintisiz olarak çalışması, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde yeterli sayıda mikroçip bulunması, ev hayvanı sahiplerince yapılan başvurulara ilişkin işlemlerin gecikme olmaksızın tamamlanması yönünde çalışmalar sürüyor.

Bursa'da da hayvan hareketlerinin takibi ve hastalıklarının kontrolünde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için 31 Aralık 2022 tarihinden önce
"Beyanname" ile bildirimi yapılmış ev hayvanlarına yönelik mikroçip uygulaması ve kayıt işlemlerinin 30 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar tamamlanması yönünden yoğun mesai devam ediyor.

Bu kapsamda 30 Haziran 2024
tarihine kadar
Bursa'da il ve ilçe müdürlüklerine müracaat
ederek beyanname
verdikleri
ev
hayvanlarına
yönelik
mikroçip
uygulaması
ve
kayıt işlemlerini
tamamlatmayan vatandaşlara 5199
sayılı
kanun
kapsamında
yasal
yaptırım uygulanacağı kaydedildi. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına, her yaştan ev hayvanlarının kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınmasının tamamlanması istendi.

28 Oca 2024 - 11:09 - Gündem