İnstagram Live Rooms Nedir?

İnstagram Live Rooms Özelliği, size en fazla üç kişiyle Instagram'da Canlı yayına geçme olanağı sağlayan Canlı Odalar'ı aktif etti. Önceden, bir yayında yalnızca bir kişiyle canlı yayına girebiliyordunuz, ancak şimdi canlı yayınınızı "ikiye katlamanıza" izin veriyor.

Live'da iki katına çıkmanın daha yaratıcı fırsatlar yaratacağını umuyoruz. Bir talk show başlatın, bir jam session düzenleyin veya diğer sanatçılarla birlikte oluşturun, takipçilerinizle daha ilgi çekici Sorular ve Cevaplar veya öğreticiler düzenleyin ya da sadece daha fazla arkadaşınızla takılın .

Live Rooms ayrıca içerik oluşturuculara bir iş kurmaları ve para kazanmaları için daha fazla yol sunar. Biz yeni duyurulan sevdikleri yaratıcıları sevgilerini göstermek için Canlı izleyiciler rozetleri satın verebilecek. Canlı Odalar ile izleyiciler toplantı sahipleri için rozetler satın alabilir ve Alışveriş ve Canlı Bağış Toplayıcılar gibi diğer etkileşimli özellikleri kullanabilir. Ayrıca önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak moderatör kontrolleri ve ses özellikleri sunmak gibi daha etkileşimli araçlar da araştırıyoruz.

COVID-19 krizinin başlangıcından bu yana, Instagram'daki insanların Live'ı farklı şekillerde kucakladığını gördük. Geçtiğimiz yıl, Live'da bilim ve COVID-19 kuralları hakkında bilgilendirici konuşmalar , ünlülerle röportajlar ve rekor kıran rap savaşları gibi özel anlar yaşandı . Fitness eğitmenlerinden müzisyenlere, güzellik blogcularına , şeflere ve aktivistlere kadar her türden yaratıcı, anlar yaratmak ve insanları topluluklarına yaratıcı yollarla ulaşmaları için bir araya getirmek için Live'a güvendi. Bu çok talep edilen güncellemeden daha fazla yaratıcılığın geleceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

İnstagram Live Rooms Nasıl Kullanılır?
Bir Canlı Oda başlatmak için sola kaydırın ve Canlı kamera seçeneğini seçin. Ardından bir başlık ekleyin ve misafirlerinizi eklemek için Odalar simgesine dokunun. Sizinle canlı yayına katılmak isteyen kişileri göreceksiniz ve ayrıca eklemek için bir misafir arayabilirsiniz. Bir Canlı Oda başlattığınızda, davetli eklediğinizde ekranın üst kısmında kalırsınız. Bir yayıncı olarak, aynı anda veya birer birer üç misafir ekleyebilirsiniz (örneğin, iki misafirle başlayıp daha sonra üçüncü katılımcı olarak sürpriz bir misafir ekleyebilirsiniz! ?) Birden fazla misafirle canlı yayına girmek harika bir yoldur erişiminizi artırmak için misafirlerin takipçileri de bilgilendirilebilir.

Instagram'ın içerik oluşturucuların izleyicileriyle ve birbirleriyle anlamlı sohbetler yapabileceği en iyi yer olmasını istiyoruz ve bu yeni güncellemeyi güvenli bir şekilde tasarladık. Canlı Odadaki aktif katılımcılardan herhangi biri tarafından engellenen kişiler Canlıya katılamaz. Topluluk Kurallarımızın ihlali nedeniyle canlı erişimi iptal edilen davetliler de Canlı Odaya katılamazlar. Yorumları bildirme ve engelleme ve yorum filtreleri uygulama gibi şu anda Canlı toplantı sahipleri tarafından kullanılabilen özellikler Canlı Odaların sahiplerine de sunulacaktır.

Bu güncelleme, içerik oluşturuculara kitlelerine ulaşmaları ve onlarla etkileşim kurmaları için daha fazla yol sunma yolunda atılmış bir başka adımdır. Canlı Odalar yakında Instagram'da herkesin kullanımına sunulacak.

03 Mar 2021 - 16:43 - İnstagram