Gıda Terörü: Cipsi Paketinin İçinden Çıktı!

Gıda maddeleri üretim alanları son zamanlarda sık sık ülke gündeminde yer almaya başladı. Süt banyosu başta olmak üzere çok sayıda gıda terörüne bir yenisi daha eklendi.

Gıda Terörü: Cipsi Paketinin İçinden Çıktı!
Gıda Terörü: Cipsi Paketinin İçinden Çıktı!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

İstanbul-Güngören'de yaşanan akıl almaz olay sağlığımızın nasıl bir tehdit altında olduğunu tekrar tekrar gözler önüne serdi.

5 ve 8 yaşındaki çocuklarına cipsi satın almak için markete giden Murat Ç. eve geldiğinde gözlerine inanamadı. Paketi heyecanla açan çocuklar cipsiyi yerken paketin içerisinde farklı bir madde olduğunu gören baba Murat Ç. derhal paketi çocuklarının elinden alarak daha fazla yemelerine mani oldu.

Cipsi paketinin içerisinden çıkan madde ise sağlığımızla alay edildiğini ve cipsinin üretim aşamasındaki vurdum duymazlığı gözler önüne seren yanmış bir sigara izmariti oldu.

Çocuklarının sağlığından endişe duyan baba Murat Ç. ne yapacağını bilemeyerek ünlü cipsi firmasına ulaşsa da firma durumun vahametini göz ardı ederek konuya gerekli hassasiyeti ve ilgiyi göstermekten uzak kaldı. 

Tüm ülke geneline dağıtımı olan ürün,  üretici firmaların çocuklarımızın sağlığına verdiği değeri de gösterdi.

Baba Murat Ç. bu olayın ardından çocuklarının  kapalı her ürüne karşı korku ve kaygı beslediğini şu sözlerle belirtti;  "Çocuklarım; baba, paketli ürünler almayalım ya içinden böcek, fare çıkarsa diyor." 

Bu durumun çocuklarımızın sadece fiziki sağlığını değil aynı zamanda ruhsal sağlığını da derinden etkileyeceği unutulmamalıdır. Zira yaşam boyu devam eden fobilerin kökeninde ne yazık ki çocukluk döneminde yaşanmış bu tür çirkin tecrübeler yatmaktadır.

Yaşanan bu ihmalle birlikte firmalara yapılan denetimlerin artmasının özellikle de küçük yaş gruplarına hitap eden firmaların daha sıkı kriterlerle takip edilmesinin gerekliliği tekrar tekrar ortaya çıktı. Böyle durumların açıklığa kavuşturulması ve tekrar yaşanmaması en büyük temennimizdir.

Gıda Terörü: Cipsi Paketinin İçinden Çıktı!

Gıda Terörü: Cipsi Paketinin İçinden Çıktı!

Gıda Terörü: Cipsi Paketinin İçinden Çıktı!

15 Mar 2021 - 09:54 - Yaşam