Tedarikçinim, satın alma işlemlerini 5 adımlı online bir sürece dönüştürüyor

Kullanıcılarına zaman ve maliyet avantajı sağlıyor. Tedarikçinim uygulamasını özel sektör B2B & B2C modüllü online ihale ve talep toplama portalı olarak geliştirildiğini ifade eden İbrahim Şahindal, hedef kitlelerinin sanayi, medikal ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere üretici ve tedarikçi firmaların satın alma birimleri olduğunu belirtti.

Haber albümü için resme tıklayın

İnternet altyapısı üzerinde test faaliyetlerine başlayan portallarının Ar-Ge sürecinde satın alma birimlerinin yaşadığı maliyet ve iş kayıplarını minimalize edecek bir sistem kurduklarını kaydeden Şahindal, ihaleci, tedarikçi ve gold olmak üzere 3 farklı modülde hizmet verdiklerini dile getirdi. İhaleci modüllerinin tüm sektörler için ücretsiz olduğunu ifade eden Şahindal, “Uzun bir Ar-Ge sürecinin ardından portalımız web platformları üzerinden test yayına başladı. Öncelikli hedefimiz Türkiye genelindeki organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin buluşacağı en büyük online tedarikçi ağını kurmak. Yaklaşık 3 aylık bir süre içinde ağırlıklı olarak hırdavat sektöründen olmakla birlikte 37 aktif kurumsal üye sayısına ulaştık. Görüşmelerini sürdürdüğümüz yeni iş ortaklarımızın da aramıza katılmasıyla büyümeye devam edeceğiz” dedi

Tüm satın alma işlemini online olarak 5 adımda sonlandırıyor

Uzun vadedeki en büyük hedeflerinin yurt içi pazarda sürdürülebilir büyüme projeleri ile Pratis, Jetract, KoçZer, gibi sektörün önemli firmaları arasında yer almak olduğunu belirten İbrahim Şahindal, portallarının kurum içi satın alma prosedürlerinde sağladığı ürün eşleştirme ve lokasyon serbestliği kurum dışı satın alma avantajları ile rakiplerinden ayrıştığını ifade etti. Özellikle lokasyon serbestliği avantajının portal kullanıcılarının satış kanallarını artırarak daha fazla işlem kapasitesine eriştiğini dile getiren Şahindal, “Satın alma personelleri ürün/hizmet arayışını ya mevcut tedarikçisinden karşılıyor ya da internetten tedarikçiye ulaşıyor. Topladığı teklifleri tekrar revize ederek maliyeti düşürmeye uğraşıyor. Ancak bu durum hem zaman kaybı hem de üretimin aksaması riskini ortaya çıkarıyor. Portalımız; üretici ve tedarikçi firmalara hem alternatif müşteri ağı sunmak hem de zaman ve maliyet tasarrufu ile satış kanallarını arttırarak katma değer oluşturmak üzerine geliştirildi. Portalımız üzerindeki tüm satın alma işlemlerini 5 adımda tamamlayabiliyorsunuz” diye konuştu.

B2B ve B2C’de en önemli çözüm ortaklarından olmayı hedefliyor

Tedarikçinim portalının 2019 ile 2020 yıllarında gerçekleştirilen Melek Ağlar Girişimci Yarışması’nda ilk 10 firma arasında yer aldığını dile getiren Tedarikçinim Genel Müdürü İbrahim Şahindal 2020 yılda da Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) tarafından düzenlenen SahneXL Gelecek Vadeden Girişimciler yarışmasında finale kalan 19 proje arasında yer aldığını bildirdi. Sürdürülebilir büyüme için ilk etapta kurumsal projelere ağırlık verdiklerini ifade eden İbrahim Şahindal, “Sanayi sektörlerindeki hizmet ağlarını genişletmek amacıyla ilk etapta Türkiye genelindeki ticaret sanayi odaları, ekonomi dernekleri ve diğer sivl toplum kuruluşları ile protokoller imzalamayı hedefliyoruz. Bu protokollerle iş dünyası temsilcilerin B2B ve B2C sektörünün en önemli hizmet markalarından biri haline gelmeyi hedefliyoruz. En büyük amacımız nitelikli ve güvenli ticarete zemin hazırlamak” şeklinde konuştu.

Bulut tabanlı bir yazılım ile yurt dışına da açılacak

Uzun vadedeki diğer bir hedeflerinin ise Tedarikçinim portalını bulut tabanlı bir platforma taşıyarak başta Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Avrupa ve Afrika’ya açılmak olduğunu dile getiren İbrahim Şahindal, şöyle konuştu: “Bölgesel şube yatırımlarıyla isthdamımızı artıracağız. Ayrıca yurt içi Pazar payımızı artırılması amacıyla da gezici mobil ekipler kuracağız. En önemlisi platformumuz üzerindeki Ar-Ge süreci devam ediyor. Kısa bir süre sonra portalımızı bulut tabanlı paket yazılım haline dönüştürerek yurt dışı pazarlara ulaşmayı amaçlıyoruz”

19 Ağu 2021 - 12:24 - Teknoloji

istanbul haber