TÜDAM’da Yunus Emre konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜDAM) tarafından düzenlenen “Yunus’un İzinde” başlıklı panel Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Öğr. Gör. Zekiye Doğan moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde Yunus Emre araştırmaları üzerine çalışmalar yapan Dr. Musta...

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜDAM) tarafından düzenlenen “Yunus’un İzinde” başlıklı panel Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Öğr. Gör. Zekiye Doğan moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde Yunus Emre araştırmaları üzerine çalışmalar yapan Dr. Mustafa Tatcı, gazeteci ve yazar Leyla İpekçi’nin yanı sıra çok sayıda katılımcı yer aldı.

Ney ve tambur dinletisiyle başlayan Yunus Emre’nin vefatının 700. yıldönümü anısına gerçekleştirilen panelde konuşmacılar, Yunus Emre’nin hayatı ve eserleri hakkında bilgiler verirken aynı zamanda “Yunus olmak” ve “Yunusça’yı anlamak” üzerine değerlendirmelerde bulundu. Panel, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

28 Ara 2021 - 18:37 - Haberler

istanbul haber