Cizre Belediyesi: İlçemizde ‘’Fahiş Fiyat ve Kur İndirimi’’ Denetimi.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ve Şırnak Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından döviz kurundaki düşüşün fiyatlara yansıtılmadığı şikayetleri üzerine, marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimi gerçekleştirdi. Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ve Şırnak Ticaret İ...

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ve Şırnak Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından döviz kurundaki düşüşün fiyatlara yansıtılmadığı şikayetleri üzerine, marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ile etiket denetimi gerçekleştirdi.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ve Şırnak Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri marketlerde, sebze ve meyve, gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerine yönelik fiyatları inceledi. Denetimlerde, ürünlerde fahiş fiyat olup olmadığına, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunup bulunmadığına, etiket ve künye bilgileri ile ürünlerin önceki fiyatına bakıldı.

Ekipler, seçtikleri ürünlerin raf ve kasa fiyatını da karşılaştırdı. Denetimlerde ilgili kanuna aykırı iş ve işlem yaptığı tespit edilen firmalar hakkında idari işlem uygulanacağı bildirildi. Ekipler denetimlerin aralıksız devam edeceğini de vurguladı.

29 Ara 2021 - 02:46 - Haberler

istanbul haber