DİCLE ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTELERİN, AFET VE ACİL DURUMLARLA İLGİLİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÜNİVERSİTELERİN, AFET VE ACİL DURUMLARLA İLGİLİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından düzenlenen 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı çerçevesinde, Ankara Gölbaşı’nda “Üniversitelerin, Afet ve Acil ...

ÜNİVERSİTELERİN, AFET VE ACİL DURUMLARLA İLGİLİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından düzenlenen 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı çerçevesinde, Ankara Gölbaşı’nda “Üniversitelerin, Afet ve Acil Durumlarla İlgili Araştırma ve Uygulama Merkezleri ile Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.

Toplantı iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturuma, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı üst düzey yöneticileri, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKOÇ ve Dicle Üniversitesi Doğal Afetler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Emin ÖNCÜ, Üniversite Rektörleri ve üniversitelerin Afet ve Acil Durum Araştırma ve Uygulama Merkezleri yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu afetlerle ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Afet konusunda koordinasyonu yüksek bir yönetim ortaya koymaya gayret gösterdiklerini ifade eden Bakan Soylu, yeni toplanma alanları oluşturulduğunu hatırlattı. AFAD Başkanı Yunus Sezer de 43 üniversitede 45 araştırma ve uygulama merkezinin bulunduğunu, bunun da bir zenginlik olduğunu söyledi. İkinci oturumda, Üniversitelerin Afet ve Acil Durum Araştırma ve Uygulama Merkezleri yöneticileri ile AFAD Daire Başkanları yuvarlak masa etrafında değerlendirmelerde bulundu.

30 Ara 2021 - 00:20 - Haberler

istanbul haber