ÇÖKÜNTÜ ALANINDAN EĞİTİM VADİSİNE!

Esenler’de 10 yıl öncesine kadar uyuşturucu başta olmak üzere çeşitli suç örgütlerinin kümelendiği ve İstanbul’un çöküntü alanlarından birisi olarak kabul edilen Tuna Mahallesi’ndeki (eski Karabayır) 91 bina ve 302 bağımsız bölümde sürdürülen istimlâk çalışmaları tamamlandı. Eskiden belediye ekipler...

Esenler’de 10 yıl öncesine kadar uyuşturucu başta olmak üzere çeşitli suç örgütlerinin kümelendiği ve İstanbul’un çöküntü alanlarından birisi olarak kabul edilen Tuna Mahallesi’ndeki (eski Karabayır) 91 bina ve 302 bağımsız bölümde sürdürülen istimlâk çalışmaları tamamlandı.

Eskiden belediye ekiplerinin çöpleri toplamak için bile çevik kuvvet eşliğinde girebildiği, zaman zaman sokağa çıkma yasağının ilan edildiği mahallede eğitim vadisi projesi hayata geçiyor. Mahallenin kaderini değiştirecek Tuna Eğitim Vadisi’nin temeli, düzenlenecek bir törenle atılacak. 12.500 metrekare alanda inşa edilecek eğitim vadisinde, 32’şer derslikli bir ilkokul ile bir ortaokulun yanı sıra bir de çok amaçlı spor salonu bulunuyor.  Toplam 15.879 metrekare kapalı alana sahip okullar ve spor salonunun 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Tuna Eğitim Vadisi Temel Atma Töreni 18 Ocak 2022 Salı günü saat 11.00’de Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile Belediye Başkanımız Sayın M. Tevfik Göksu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek.

16 Oca 2022 - 03:16 - Haberler

istanbul haber