Dr. Burcu Çiğdem Yılmaz, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümümüzde

Dr. Burcu Çiğdem Yılmaz, 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini, 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Çevre Kontrolü ve Yapı Teknolojisi alanında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisansı sırasında Politecnico di Torino Ünivers...

Dr. Burcu Çiğdem Yılmaz, 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini, 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Çevre Kontrolü ve Yapı Teknolojisi alanında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisansı sırasında Politecnico di Torino Üniversitesi ile ortak öğrenci programına katıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Yapı Bilimleri doktora programında, malzeme seçiminde performansa dayalı karar verme yaklaşımları üzerine tez çalışmasını tamamladı. Doktora eğitimi sırasında Politecnico di Milano’da bir yıl misafir araştırmacı olarak bulundu ve ulusal araştırma ve geliştirme projelerinde yer aldı.

2016 yılından beri çeşitli üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak görev yapmış olan Dr. Yılmaz, sürdürülebilir tasarım, bina enerji performansı ve simulasyonları, iç mekan çevre kalitesi ve karar verme yöntemleri üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

18 Oca 2022 - 16:37 - Haberler

istanbul haber