Serdivan Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri Hazır

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahminlerine göre tüm yurdu etkisi altına alması beklenen kar yağışı öncesi harekete geçen Serdivan Belediyesi’nin, karla mücadele için tüm hazırlıklarını tamamladığı belirtildi.   Ekipler 24 Saat Esasına Göre Görev Yapacak   Ekiplerin 24 saat esasına göre çift...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahminlerine göre tüm yurdu etkisi altına alması beklenen kar yağışı öncesi harekete geçen Serdivan Belediyesi’nin, karla mücadele için tüm hazırlıklarını tamamladığı belirtildi.

 

Ekipler 24 Saat Esasına Göre Görev Yapacak

 

Ekiplerin 24 saat esasına göre çift vardiya şeklinde görev başında olduğunu belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kriz merkezinde meteorolojiden gelen verilerin anlık olarak takip edildiğini, tüm ekip ve ekipmanla birlikte olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olduklarını ifade etti.

 

Ekipler Anlık Müdahale Edecek

 

Vatandaşların karla mücadele noktasında taleplerini belediyenin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine 7/24 iletebileceklerini de ifade eden Alemdar, ulaşımın ve günlük yaşam standartlarının aksamadan devam edebilmesi, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için teyakkuzda olduklarını belirtti.

 

Alemdar, Serdivan’da daha önceden belirlenen noktalar olan Esentepe, Sivritepe, Kampüs güzergahı, Beşköprü gibi yüksek kesimlerde acil müdahale ekiplerinin hazır bulunduğunu belirterek; gelen tüm taleplerin kriz merkezinde anlık olarak değerlendirileceğini ve hemen müdahale edileceğini söyledi.

18 Oca 2022 - 18:04 - Haberler

istanbul haber