Basınçlı Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Konulu Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

​İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda, 2022 yılı Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi konulu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya; İl Müdürümüz Mehmet GÜN, Şube Müdürleri Kutbettin TEKİN ve Erdoğan AVCI, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ebubekir DOĞAN, muhtarlar, po...

​İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda, 2022 yılı Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi konulu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya; İl Müdürümüz Mehmet GÜN, Şube Müdürleri Kutbettin TEKİN ve Erdoğan AVCI, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ebubekir DOĞAN, muhtarlar, potansiyel yatırımcı çiftçiler, yüklenici firmalar katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürümüz Sn. Mehmet GÜN ” Özellikle su kaynakları ve yağış rejimi bakımından zengin olmayan ilimizde tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanlarının çiftçiler tarafından kullanımının yaygınlaşması; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılması, iş gücünü azaltmak ve üretim maliyetlerini düşürerek üreticilerin gelir seviyesinin yükselmesi bireysel basınçlı sulama sistemleriyle mümkün olacaktır.” dedi.

Program konu uzmanı Ziraat Mühendisi Timur KÖPRÜ’nün sunumu sonrası soru cevap kısmıyla tamamlandı.

18 Oca 2022 - 19:31 - Haberler

istanbul haber