'Din Hizmetinde Gönüllülük Esastır'

Kilis İl Müftülüğü, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi’nde İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlara, İl Müftülüğü Konferans Salonu...

Kilis İl Müftülüğü, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi’nde İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlara, İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda ise Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik Din Görevlileri buluşması programları düzenledi.

KİLİS -
Programlar Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İl Müftü Vekili Recep Çarpar mutad toplantı gündem maddelerini değerlendirdi. Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Dursun Aygün, Müfettiş Yardımcı Ali Güngör, İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri ve Din görevlileri katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Başmüfettiş Dr. Dursun Aygün, Din Hizmetlerini yürüten personelin cami içi ve cami dışı etkinlik ve verimliliğini artırmak, görev heyecanlarını ve hizmet kalitelerini yükseltmek amacıyla, Din Görevlilerine “Etkili Din Görevlisi Etkin Din Hizmeti” konulu seminer verdi.

Dr. Aygün; “Görevin etkin, verimli ve başarılı bir şekilde yapılabilmesi görev bilincine, bu ise bir takım ilkelere ve niteliklere sahip olmaya bağlıdır. Bu ilkeler, görevin mahiyetini ve önemini çok iyi kavramak, kurumsal aidiyet ve mensubiyet, görevi ev iyi ve tam olarak yapma bilincidir.” dedi.

Din Hizmetinde Gönüllülüğün esas olduğunu belirten Dr. Aygün; “Din görevlisi işi canı gönülden, büyük bir aşk ve şevkle, varını yoğunu ortaya koyarak, bir anne misali yapmalıdır.” ifadelerini kullandı.

19 Oca 2022 - 16:28 - Gündem

istanbul haber