Kapanan köy yolları açılıyor

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “İlimiz Niğde genelinde dün öğlen saatlerinde başlayan, özellikle Çamardı , Ulukışla ve Çiftlik İlç...

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “İlimiz Niğde genelinde dün öğlen saatlerinde başlayan, özellikle Çamardı , Ulukışla ve Çiftlik İlçelerinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle 67 köy yolu ulaşıma kapanmıştır" dedi.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)-
Niğde genelinde dün öğlen saatlerinde başlayan,
özellikle Çamardı , Ulukışla ve Çiftlik İlçelerinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle 67 köy yolu ulaşıma kapandı.Niğde İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri kapanan köy yollarına gece boyunca çalışıp müdahele ederek kapanan köy yollarını ulaşıma açtı. Ancak kar yağışının artması ve tipi nedeniyle ulaşımda aksaklık oluşan köy yollarında karla mücadele çalışmaları halen devam ediyor.

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, yaptığı açıklamada; ''İl Özel İdare bünyesi altında kurulan Karla Mücadele Ekibi, 32 araç ve 38 personelden oluşmaktadır. Ekipte 10 greyder (10 operatör), 2 dozer (2 operatör), 8 kar bıçaklı kamyon (8 şoför), 2 yükleyici (2 operatör), 6 kazıcı yükleyici (6 operatör), 2 pikap (2 Şoför), araçların yakıt ikmali için
1 yakıt ikmal aracı (1 şoför) ile ayrıca araç ve bir de iş makinelerine yerinde müdahale edebilecek seyyar tamir aracı ve idaremizde görevli idari, teknik personel bulunmaktadır. Ayrıca koordineli şekilde yollarımızın ulaşıma kapanmaması için ekiplerimiz sürekli sahada bulunmaktadır.Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir” ifadelerine yer verdi.

19 Oca 2022 - 17:24 - Gündem

istanbul haber