Manisa'da taşkınlara karşı önlem alınıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine bağlı Avdan mahallesinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışm...

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine bağlı Avdan mahallesinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile bölgedeki tarım arazileri yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınlardan korundu.

MANİSA (İGFA)-
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Soma ilçesine bağlı Avdan mahallesinde 2 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Yapılan çalışma ile bölgedeki tarım arazilerinin olası taşkınlarda olumsuz etkilenmesine karşı önlem alındı.

Avdan mahalle muhtarı Halil Eroğlu, “Mahallemizden geçen derede geçtiğimiz yıllarda taşkın meydana geliyordu. MASKİ ekiplerine bildirdikten sonra güzel bir çalışma yapıldı. Tarım arazilerinin yoğun olduğu bölgede yapılan dere temizlik çalışmasından tarla sahipleri de çok memnun kaldı. Cengiz Başkanımızın hizmetlerinden çok memnunuz. Emek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

23 Oca 2022 - 14:34 - Gündem

istanbul haber