- G:

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle: "Bu bütçe; yedi düvelin karşısında elif gibi dimdik duran, büyük ve güçlü Türkiye’nin bütçesidir

AK Parti İzmir Milletvekili Bekle: Bu bütçe; “Dünya 5’ten Büyüktür!” diyerek emperyalist düzeni sorgulayan, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün!” diyerek tüm dünyaya insanlık ve adalet dersi veren, büyük ve güçlü Türkiye’nin bütçesidir AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde söz aldı.

“Bu bütçe; “Dünya 5’ten Büyüktür!” diyerek emperyalist düzeni sorgulayan, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün!” diyerek; büyük ve güçlü Türkiye’nin bütçesidir"

“Birileri muhalefet olsun diye her ne derse desin bu bütçe alın teriyle tarlasını süren çiftçilerimizin, işçilerimizin, esnaflarımızın, sağlıkçılarımızın, engellilerimizin, öğretmenlerimizin, yaşlılarımızın, gençlerimizin, kadınların, çocuklarımızın, kahraman emniyet güçlerimizin ve elbetteki romanların bütçesidir”

“Bu bütçe; yedi düvelin karşısında elif gibi dimdik duran, haklı olanın güçlü olduğu anlayışını şiar edinen, “Dünya 5’ten büyüktür!” diyerek emperyalist düzeni sorgulayan, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” diyerek tüm dünyaya insanlık ve adalet dersi veren, dünya mazlumlarının ve gönül coğrafyamızın umudu; büyük ve güçlü Türkiye’nin bütçesidir” dedi

Kadim ve bir o kadar da zorlu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bütün çabamız bu zorlu coğrafyada küresel aktör olarak Türkiye’nin yüzyılını inşa etmektir.
Laf üretmeyi icraat zanneden, iftira atmayı gelenek haline getirenler, TOGG için yerli ve milli DEĞİL diyip yurt dışından başdanışman atayanlar bizim vizyonumuzu anlayamadı, anlayamayacaktır değerlendirmesinde bulundu.

“TOGG için yerli ve milli DEĞİL diyip yurt dışından başdanışman atayanlar bizim vizyonumuzu anlayamadı, anlayamayacaktır”

“Yurt dışına çıkıp ülkeni şikâyet etmekle vatanseverlik olmaz. Edenlerin adını siz koyun”

“Birileri lafta milliyetçilikten ve vatanseverlikten bahsederken biz gece-gündüz demeden bu millete hizmet üretiyoruz.
Yurt dışına çıkıp ülkeni şikâyet etmekle vatanseverlik olmaz. Edenlerin adını siz koyun!
Türkiye’nin güvenliği için çıkarılan tezkereye hayır diyenlerin adını siz koyun!
Güvenlik güçlerine kimyasal silah kullanıyor iftirası atanların adını siz koyun!
PKK’nın dili ile konuşanlarla aynı çorbaya kaşık sallayarak… Atatürkçülük birde ha! Bunun da adını siz koyun!
Vatanseverlik; bilim üretmekle, her alanda yerlileşme ve millileşmeyle olur. Ulaşımda, iletişimde, altyapıda devrim yapmakla ve sosyal politikaların her alanında yurduna hizmet etmekle; sosyal konut projeleriyle, yaşlı ve engelli yardımlarıyla, evde bakım hizmetleriyle, sosyal destek projeleriyle, öksüz ve yetim yavrularımıza sahip çıkmakla olur” dedi.

“Vatanseverlik yürek işidir, sevgi işidir, aşk işidir. O da her bedende bulunmaz”

Oklarınızdan birini unutmuşsunuzdur. Hatırlatayım. Hoş ne ok ne de mızrak kaldı!
Ulusalcılık; Ataklarla, Altay Tanklarıyla, Milli İHA ve SİHA’larla, Milli füzeyle, Milli Otomobille, yerli enerji hamleleriyle olur.
Atatürkçülük; Rusya-Ukrayna Savaşında arabulucu olmakla, tahıl krizini çözmekle ve MAVİ VATAN’da şanlı bayrağı dalgalandırmakla olur!
Şikâyet etmekle vatanseverlik olmaz.!
Vatanseverlik yürek işidir, sevgi işidir, aşk işidir.
O da her bedende bulunmaz!
Vatanseverlik tüm sosyal gruplar için uyguladığımız politikalarımız ile olur” diye konuştu.

“Bende Romanım diyen Gacolara gelsin”

Bakın ben sizi Romanlar için hayata geçirdiklerimizi anlatayım. Bende Romanım diyen GACOLARA gelsin! O gacolar bu işten anlamaz! Onlar Romanın ne neşesini, ne acısını ne de müziğini anlar!

Kalkınma Politikaları ile 15 ilde tüm kırılgan gruplar gibi, Roman Kadınlara yönelik kooperatifler oluşturarak kadınların ekonomik hayata katılımını destekledik,
Spor, eğitim, istihdam, kültür odaklı onlarca dernek çalışmasını destekleyerek, mahallelerde başlayıp şehre yayılan umut ışığını yaktık,
Tarım ve Orman Bakanlığımız aracılığıyla ailelerimize tarım ve hayvancılık alanında çalışma ve üretime katılma imkânı sağladık,
Okullarda kırtasiye, kahvaltı, giysi destekleriyle her çocuğun eşit koşullarda eğitim görmesini sağladık, Üniversite öğrencilerimizi yurtsuz, salonsuz ve kütüphanesiz bırakmadık. Bunları da lütuf değil hak temelli anlayışımızın gereği olarak yaptık dedi.

“Roman Strateji Eylem Planımızı da 2030’a kadar uzattık”

“Yenilikçi sosyal politikalarımızla özel politika gerektiren tüm kırılgan gruplar için strateji belgeleri oluşturarak tüm bakanlıklarımızı sosyal politikaların bir parçası haline getirdik. Ve buradan bir kez daha müjdemizi duyurmak istiyorum;Roman Strateji Eylem Planımızı da 2030’a kadar uzattık. Belgemizden bahsetmişken; 8 Nisan’ın ülkemizde de Romanlar Günü olarak kutlanılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Romanlar adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Vatanseverlik tüm bu politikaları hayata geçirirken yoksulluğu kutsamakla, derin yoksulluk ağı kurarak derin bağlantılı Amerika ziyaretleri yapmakla olmaz!
Vatanseverlik her bir ferdine umudu hissettirmekle olur” dedi

“AK Parti ile birlikte Romanlar yeniden özgüvenle “Biz Buradayız!” dediler”

İkide bir Romanlara ne yaptınız diyenlerinize sesleniyorum! AK Parti’den önce, Romanlar olarak hayal dahi kuramazken AK Parti ile birlikte Romanlar yeniden özgüvenle “Biz Buradayız!” dediler. İşte bu özgüven paha biçilemez!
Unutulmasın ki; Akşemseddin’in irfanından nasiplendiğimiz kadar Fatih’in kılıcı olmayı, Yunus’un hoşgörüsünü öğrendiğimiz kadar “Ben size ölmeyi emrediyorum!” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesini olmasını da biliriz! Hiç kimse ve hiçbir devlet geri düşeriz diye medet ummasın! Unutanlar da 15 Temmuz selâlarını bir kez daha hatırlasın!” diyerek sözlerine devam etti.

“Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılını inşa etmeye devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, adı ile duruşu bir olan Devlet Bey ve yol arkadaşlarıyla, Sayın Mustafa Destici ve yol arkadaşlarıyla birlikte, Cumhur İttifakı olarak; eğitimden sağlığa, güvenlikten ulaştırmaya, sanayiden ekonomiye kadar her alanda Türkiye Yüzyılını inşa etmeye devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

16 Ara 2022 - 23:51 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Türkiye Haberi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Türkiye Haberi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Türkiye Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Türkiye Haberi değil haberi geçen ajanstır.