Ahi Evran 4. Geleneksel Üniversite – Şehir Buluşması Sona Erdi

Ahi Evran Üniversitemizin şehriyle bütünleşmesi için Ahi Evran Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından organize edilen 4. Geleneksel Üniversite – Şehir Buluşması etkinliğinde sona gelindi. 24 Mayıs 2022 tarihinde Cacabey Meydanında başlayan etkinlik 25 Mayıs 2022 tarihinde yapılan çeşitli etkinliklerin ardından sona erdi.

Kırşehir halkının yoğun katılım gösterdiği 4. Geleneksel Üniversite – Şehir Buluşması etkinliğinde üniversitemizin tüm akademik ve idari birimleri stantlarda yerlerini aldı. Birimlerin faaliyet ve çalışmalarının sergilendiği etkinlik, ziyaretçi akınına uğradı. Üniversite sınavına hazırlanan aday öğrenciler ve veliler, akademik birimlerimizin stantlarını gezerek bölümler hakkında fikir aldılar. Ahi Evran Üniversitemizin ilimizin kalkınmasına katkı sağlayan pilot üniversite projeleri ve eğitimde kaliteyi güvence altına alan yerli yazılım AYDEP ile kalite süreçlerinde gösterdiğimiz başarı belgeleri de 4. Geleneksel Üniversite – Şehir Buluşması etkinliğinde ilimiz vatandaşlarının ilgisine sunuldu. 

Rektör Karakaya: “Tüm Çabamız Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve İlimizi Bölgesinde Yükselen Bir Konumda Görmek”

Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya üniversitemizin faaliyetleri, projeleri ve birim çalışmalarının vatandaşlarımıza anlatılmasında memnun olduklarını belirterek “4. Geleneksel Üniversite – Şehir Buluşması etkinliği vatandaşlarımızla bir araya gelmek için bir vesile oldu.” dedi. Göreve geldikleri günden bu yana hem üniversitemiz hem de Kırşehir için çalıştıklarını dile getiren Rektör Karakaya, bu etkinlikler sayesinde üniversitemizin hayata geçirdiği projeler ve çalışmaları vatandaşlarla buluşturduklarını söyledi. “Tüm çabamız Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve ilimizi bölgesinde yükselen bir konumda görmek.” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, 4. Geleneksel Üniversite – Şehir Buluşması etkinliğinde şehrimizle bir arada olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

- Türkiye Haberi, Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.turkiyehaberi.com/haber/10393588/ahi-evran-4-geleneksel-universite-sehir-bulusmasi-sona-erdi