Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz Yüzde 99.42 Doluluk Oranına Ulaştı

Her geçen gün emin adımlarla büyüyen ve öğrenciler için çekim merkezi haline dönüşen Üniversitemiz, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 99.42 doluluk oranına ulaştı.

Gerek mevcut ve yeni açılan programları, gerekse eğitim ve öğretimdeki kalite anlayışıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biri haline gelen Sinop Üniversitesine, yeni dönemde 3619 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Özel yetenek sınavları, ek yerleştirme, yatay geçiş ve uluslararası öğrenci kabulü neticesinde bu sayının daha da artması bekleniyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN: “Üniversitemize Hoş Geldiniz”

Sinop Üniversitesini tercih ederek Sinop’ta eğitim görmeye hak kazanan öğrencileri tebrik eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Öncelikle sizleri ve kıymetli ailelerinizi tebrik ediyorum. Üniversitemizin tüm imkânlarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimiz için seferber edeceğimizden emin olmanızı istiyorum. Sinop Üniversitesinde göreceğiniz eğitimin hayat yolculuğunuzun önemli bir adımı olarak göreceğinize inanıyor, kariyerlerinin bu önemli dönüm noktasında Sinop’un eşsiz güzelliği ve derin tarihinin tezahürü olan Sinop Üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Burada aradığınız ve arzu ettiğiniz eğitimi görebilmeniz dileğiyle; Üniversitemize hoş geldiniz” dedi. 

Medektif

- Türkiye Haberi, Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.turkiyehaberi.com/haber/11657662/sinop-universitesi-universitemiz-yuzde-9942-doluluk-oranina-ulasti