Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna takımının Gençlerbirliği karşısında ortaya koyduğu performans

Süper Lig'in ilk haftasında kendi konutlarında Gençlerbirliği'ni 2-0 yendikleri karşılaşmadan sonra tertip edilen basın buluşmasında konuşan Tuna, yeni tip koronavirüs Kovid-19 rehabilitasyonu gören Antalya Megakent Belediyesi Muhittin Böcek'e "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

Bazı teknik direktör ve futbolcuların da Kovid-19 rehabilitasyonu gördüğüne dikkati sürükleyen Tuna, "Bu hastalıktan kaçış yok gibi görünse de dikkat ediyoruz. Ne kadar dikkat etsek de 'bizim ekibimize de gelmeyecek' diyemiyoruz." dedi.

Sezona taraftarsız bir biçimde inanılmaz başladıklarını dile getiren Tuna, ekibinin geçen sene ortaya koyduğu kazanma hevesini ve disiplinini bu maçta da sürdürdüğünü ifade etti.

Maça tasarladıkları gibi başladıklarını anlatan Tuna, "Gençlerbirliği güçlü bir ekip. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Ortaya koyduğumuz performans, maç konsantrasyonu, lige kazanarak başlamak tutkusu üst seviyedeydi. Her şey bizim ismimize hoş oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Karşılaşmanın ikinci devresinde Podolski, Nuri Şahin ve Orgill'i oyuna sokarak daha fazla pas oyunu oynadıklarını kaydolan Tuna, "Pas oyununu doğru oynayıp değişik bir ekibe gelebiliriz. Bu adlar bize de lige de çok katkı verecektir. O katkıyı bu maçta aldık. Geçen sene 19 değişik oyuncuyla gol atan Türkiye'deki tek ekiptik. Bu oyuncuların hepsinden lig maratonunda tek tek katkı alacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

- Mert Nobre: "Ekibimiz fiziksel olarak hazır değil"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mert Nobre, karşılaşma süresince pozisyon bulmakta zorlandıklarını söyledi.

İki yanılgıdan basit gol yediklerini aktaran Nobre, "Bu ligde bu biçimde basit yanılgılar olmamalı. Ekibimiz fiziksel olarak hazır değil. Pandemi yarıyılı, yeni gelen yabancılar gibi güçlü bir süreç yaşıyoruz. Önümüzdeki Konya maçının ardından bir ara var. Bu ara bizim ekip için çok iyi olacak. Fiziksel beceriksizliğimizi gidereceğiz. Karşılaşmada ara ara tesirli olduk ancak futbol gol oyunu. İstatistiksel olarak iyiydik ancak gol olmayınca mağlup olduk." ifadelerini kullandı.

- Türkiye Haberi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.turkiyehaberi.com/video/5357746/fraport-tav-antalyaspor-teknik-direktoru-tamer-tuna-takiminin-genclerbirligi-karsisinda-ortaya-koydugu-performans